Jesteś w: Strona główna / O nas

O nas

Mazurskie Centrum Nurkowe im Andrzeja Balona Tarasiewicza ma swoją siedzibę w samym sercu Mazur - Giżycku. Nasza letnia baza w Trygorcie położona jest nad brzegiem jeziora Mamry.


Ilość i różnorodność jezior oraz bogactwo fauny i flory, sprawia, że Mazury są niepowtarzalnym miejscem do uprawiania turystyki podwodnej.
Nasza oferta obejmuje zarówno kursy nurkowania certyfikowane przez międzynarodową federację nurkową CMAS, której jednym z założycieli był Jacques Costeau. W Polsce jej przedstawicielem jest Komisja Działalności Podwodnej przy PTTK, i My jesteśmy zrzeszeni w jej szeregach, szkolimy płetwonurków zgodnie z programem opracowanym przez KDP. Kursy nurkowania na nitroksie, czyli na mieszaninie powietrznej, afiliowane są przez KDP CMAS , oraz przez najlepszą na świecie federację zrzeszającą płetwonurków nitroksowych i technicznych - International Association of Nitrox and Technical Divers ( IANTD ). Nurkowania stażowe można wykonać na takich atrakcjach, jak wrak "Arabella", dzwon nurkowy i podwodny tor przeszkód 
( patrz w podstronie ATRAKCJE ) .


foto: oganowski.com

Ewa i Piotr Krzewińscy - jesteśmy właścicielami MCN

Nazywam się Piotr Krzewiński, jestem instruktorem M2 KDP/CMAS, nurkuję od 1986 r, kiedy to zdobyłem pierwsze swoje uprawnienia. Od tamtej pory nurkowanie jest moją pasją i sposobem na życie. Miałem zaszczyt zarazić się nurkowaniem od Balona, to On pokazał mi życie pod wodą, to z Nim pierwszy raz zanurkowałem pod lodem. W miarę dorastania nurkowego, pomagałem Mu w prowadzeniu jego szkoły, później, po jego tragicznej śmierci, wraz z Pakerem, otworzyliśmy jej kontynuację. Teraz staram się, wraz z Ewą, prowadzić szkołę w taki sposób, jaki prowadził ją Balon. Spokojnie, na wesoło i rodzinnie. Aby zobaczyć jak można fajnie nurkować, a przy okazji robić to w sposób profesjonalny, zapraszam do odbycia kursu w MCN !


Balon

Kim był Andrzej Balon Tarasiewicz?

Moim mentorem, nauczycielem, prezesem i duszą Klubu Płetwonurków "Płetwal" w Giżycku, właścicielem firmy PRO AQUA Service, ale przede wszystkim był wielkim płetwonurkiem i instruktorem, który wyszkolił setki młodych ludzi.Wprowadził do nurkowania w Polsce wiele pomysłów, które weszły na stałe do programów szkolenia płetwonurków i instruktorów.

  Kiedyś, kiedy zacząłem nurkować (rok 1986) Balon był dla mnie kimś innym niż wszyscy znani mi ludzie. Starszy ode mnie o 10 lat ( ja miałem 16 lat, on, 26) zachowywał się jak nasz rówieśnik. Przedstawiał się „ Cześć, jestem Balon". Grając w piłkę wodną krępowałem się zawołać- „trzymaj Balona", ale krzyczałem to, krzyczeli inni i nic się nie działo. On był z nami. Pomimo tego że był instruktorem był z nami, był naszym nauczycielem nurkowania, życia, przyjacielem i wzorem do naśladowania. Kiedy przyjechał z Warszawy i powiedział że został wybrany do Zarządu KDP wszyscy czuliśmy się dumni. Był "ojcem" naszego nurkowania. Wiele podróżował, zawsze ze swoich podróży przywoził slajdy i całe mnóstwo opowieści. Wysłuchiwaliśmy ich na slajdowiskach organizowanych przez niego. Miał przyjaciół na całym świecie, wszędzie był lubiany i zapamiętany jako bardzo dobry płetwonurek, zawsze uśmiechnięty, mający wciąż nowe pomysły. W jego nurkowaniu wszystko miało swoje miejsce, nie było przypadkowych zajść. Wszystko było zaplanowane i wszystko szło zgodnie z planem. Balon był profesjonalistą.

   Czasami ktoś z nurków, którzy ukończyli kurs u Balona dzwonił i opowiadał jak to po pierwszym nurkowaniu w Egipcie , instruktor z niemieckiej czy angielskiej szkoły nurkowej stwierdzał iż tamten ukończył bardzo dobry kurs , prezentuje dobrą szkołę nurkowania .  

 Powstanie MCN jest kontynuacją dobrych tradycji szkoleniowych stworzonych przez Balona. Historia powstania centrum opisana jest TUTAJ  

 

Wielkie podziękowania Basi Tarasiewicz, bez jej pomocy nie dalibyśmy rady stworzyć naszego centrum

 

Piotr Krzewiński

  TEAM MCN

 

     

 Alinka

 Paulinka

 

Szefowe 

 wszystkich szefów

 
      Ewa  Piotrus - instruktor M 2  Czarny - instruktor IANTD
     
 Romek - instruktor M 2
 Tomcio - instruktor M1
 Radzio instruktor MCN
     

 

  
 Malutki  Krzysiu  Mario - instruktor M1
     
 Hamer  Oluke  Kowal

 


  Szymek
 Navy  Olo  Szymek
     
 Gosia  Benek  Dominika i Bartek

 

 

 McGregor  Gruby  Gęba
     
 Leśnik  Biały  Junior

 

     

  Sławcio

Miras

 Sąsiad

     
 

 

 
 
     
 Endrju  Lewy  Andrzej
     
   Wiesiu  

Letnią siedzibą Mazurskiego Centrum Nurkowego jest baza nurkowa nad jeziorem Mamry.
Krótki opis LETNIEJ BAZY można znaleźć klikając
TUTAJ