Jesteś w: Strona główna / Opowiadanka

Opowiadanka

Zawody wioślarskie

Tekst: Piotruś (Piotr Krzewiński) 

Piękny poranek na jednym z obozów nurkowych Klubu Płetwonurków "Płetwal". Siedząc nad wodą Balon patrzy i pod nosem mówi "nie, oni sobie nie poradzą". Od razu uśmiechnąłem się do siebie gdyż wiedziałem że za chwilę będzie wesoło, Balon podpuszcza. Młodzież szkoląca się w tym czasie na trzeci stopień (podstawowy) płetwonurka od razu zainteresowała się tym stwierdzeniem.

Arabella

Tekst: Piotruś (Piotr Krzewiński) 
Świtało, dochodziła piąta. Linka holu doleciała do pontonu, wiosła osiadły w dulkach. Po chwili stalowy kadłub drgnął i odbiliśmy od brzegu. Używając siły naszych mięśni płynęliśmy w jezioro. Za nami, na drugim końcu holu, sunął "SŁAWOMIR" . Płynął w swój ostatni rejs...

Specnaz i Holender

Tekst: Czarny (Rafał Krzewiński)

Odpowiadając na pytanie, co nas tak ciągnie pod wodę i co się zwykle robi podczas nurkowania rekreacyjnego przypomniałem sobie różne "sposoby" na spędzanie czasu pod wodą osób, z którymi nurkowałem, gdy pracowałem jako przewodnik podwodny.
Któregoś dnia, w lipcu bodajże pojawił się w bazie na Mazurach nad Jeziorem Mamry pewien Holender, którego imienia niestety już nie pamiętam. 

Łoś patataj

Tekst: Czarny (Rafał Krzewiński)

 

Podczas jednego z kursów na płetwonurka średniego stopnia P2, czyli dla płetwonurków średnio zaawansowanych przeprowadzaliśmy nurkowanie na głębokość 33 metrów z testem na narkozę azotową. Cóż to takiego jest ta narkoza azotowa? Nie wgłębiając się zbytnio w szczegóły jest to efekt oddziaływania azotu zawartego w powietrzu, którym oddychamy na centralny układ nerwowy.